poniedziałek, 13 lipca 2015

Sprzedaż ubrań używanych w internecie ! - Sposoby na skuteczną sprzedaż !

Codziennie w sieci pojawia się tysiące nowych aukcji. Możemy na nich kupić wszystko od bibelotów do domu po buty czy odzież. Możemy kupować nowe jaki i używane rzeczy. Dziś skupię się na właśnie tych drugich. Czyli rzeczach używanych. A dokładniej na sprzedaży ubrań i akcesoriów używanych dla kobiet.  Na co trzeba zwrócić uwagę przy wystawianiu rzeczy na sprzedaż?

 Postaram się w kilku punktach zwrócić uwagę na kluczowe sprawy tak aby sprzedaż była efektywna.
Jednak na początek zastanówmy się na jakich portalach chcemy sprzedawać. Osobiście ja najbardziej cenie sobie sprzedaż na allegro.pl próbowałam sprzedawać na vinted.pl i szafie.pl Jednak porównując sprzedaż na portalu allegro jest najbardziej efektywna.

Sprzedając na allegro musimy się liczyć z tym, że wystawienie aukcji jest płatne( vinted.pl jest bezpłatne)  Nie są to duże sumy (od 0,08zł) wszystko zależy od ceny przedmiotu za jaką chcemy sprzedać, ilości zdjęć i długości opisu. Jest także prowizja od sprzedaży.  Jednak wystawiając sporą ilość rzeczy to naprawdę się opłaca.
Dodatkowo nie warto wstawiać dużo zdjęć w miejscu do tego przeznaczonym tylko dodać zdjęcia do opisu aukcji.  Wtedy oszczędzamy na każdej wystawionej rzeczy. 

Zabierając się do sprzedaży ubrań w sieci musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach:


1.       Ubrania powinny być czyste i wprasowane, takie rzeczy dużo lepiej się prezentują, w końcu wszyscy jesteśmy wzrokowcami.
2.       Zdjęcia powinny być wyraźne i pokazywać całą rzecz. Bo kto kupi kurtkę, którą na zdjęciu widoczna jest tylko w połowie.
3.       Dużo lepiej prezentują się ubrania, które są z fotografowane na kimś niż na wieszaku. Jeśli nie mamy osoby, która mogłaby dla nas pozować, dobrym rozwiązaniem jest manekin (na licytacji możne kupić już od 30zł)
4.       W opisie przedmiotu powinny się znajdować wszystkie istotne rzeczy, dokładne wymiary, rozmiar. Jeśli rzeczy mają jakieś wady wszystko należy opisać , tak aby kupujący nie był rozczarowanych po otrzymaniu rzeczy.

5.       Istotne są także koszty wysyłki. Ale o tym napiszę następnym razem ;)

Co dodalibyście do mojej listy ? 
M.

1 komentarz:

  1. Kilka razy już nabrałam się na zakup strasznie brzydkiej i straszącej zewsząd bluzki zakupionej na popularnych portalach aukcyjnych. Od tego czasu zakupom ubrań przez internet jestem zdecydowaną przeciwniczką.

    Jednak chętnie kupuje inne rzeczy np coś do mieszkania, czy coś dla moich zwierzaków. Na wszystkich innych produktach, oprócz ubrań, nigdy się nie zawiodłam :-)

    Zapraszam do siebie: http://zwiedzajpolske.blogspot.com/
    Może link za link? :-)

    OdpowiedzUsuń